Tradiční pivo z Rychnova nad Kněžnou

Aktuality

27. 4. 2018

Rychnovský pivovar ožil během tradičního Vítání jara

Akce se velice vydařila, bylo cca 900 platících návštěvníků. Guláše se vařily jako každý rok v kotlících, soutěžních bylo 16 družstev + 1 družstvo loňský vítěz. Počasí se vydařilo, zaměstnancům moc děkujeme za pomoc. Hrála kapela Pružná těla a Modrý den, kterou moc chválíme a návštěvníkům děkujeme za to, že nám i letos zachovali na této akci přízeň. Před bránou bylo Zahradnictví Fléglovi, vystaven vůz byl z Matrixu, prodej cukrovinek Pekárna na plechu - Láry Fáry a prodej uzenin Chlenská uzenina.

image image image image image image

29. 9. 2016

Rychnov se rozloučil s létem

V sobotu 10. září jsme se v našem pivovaru již tradičně ukončili letní sezonu během tradičních oslav Loučení s létem.

image image

Letošní akce se i přes vysoké teploty rozloučilo více než 1.100 lidé z Rychnova a dalších měst.  Návštěvníci vypili jeden tank piva a přes sto litrů cideru. Také pálenky a mošty tekly proudem. Na programu byly pivní soutěže jako otevírání lahví, koupení sudu a pití piva brčkem. Na naši dvorní kapelu Combi se tančilo až do ranních hodin.

Všem děkujeme za návštěvu a těšíme se na viděnou při dalších akcích našeho pivovaru.

23. 7. 2016

Otevření Podorlické pivní cyklostezky

V sobotu 23. července jsme otevřeli První podorlickou pivní cyklostezku, která spojuje významné pivovary regionu - náš Městský podorlický pivovar, pivovar Rampušák v Dobrušce a pivovar Clock v Potštejně s letoviskem Studánky. Trasa, která vede krásnou podorlickou přírodou Vás zavede také do domku F. L. Věka anebo na Zámek Doudleby. V každém pivovaru můžete ochutnat místní pivo a další regionální speciality.

Délka celé cyklostezky je přibližně sto kilometrů, ale může být rozdělena na kratší úseky s cílovou zastávkou v některém z pivovarů. Stezka vede po místních zpevněných a občas nezpěvněných komunikacích,  a proto není vhodná pro silniční speciály. Na trase jsou rozmístěny informační tabule, kde se návštěvníci dozví zajímavosti o jendoltivých pivovarech a historii regionu.

Mapu cyklostezky obdržíte v cílových místech - IC Rychnov nad Kněžnou, Dobruška a Vamberk anebo si jí můžete stáhnout z webových stránek www.podorlickapivnicyklostezka.cz.

image

Pro všechny nadšené cyklisty jsme připravili soutěž při které na jednotlivých stanovištích stezky sbíráte razítka do Vaší mapky. Pokud budete mít svou mapku označenou minimálně dvěma pivovarskými razítky, jež naleznete ve schránkách u cílových míst, obdržíte za odměnu tekutý chléb z oblíbených Podorlických pivovarů.  Podrobnosti o soutěži, cenách a pravidlech získáte na našem webu.

image

Pro všechny milovníky sociálních sítí a selfíček jsme připravili ještě jednu speciální soutěž. Sbírejte unikátní pivovarská razítka, foťte se u pivovarů a můžete vyhrát příjemné osvěžení. Více se o soutěži dozvíte na facebookovské stránce.

Reportáž z otevření cyklostezky naleznete zde.

29. 4. 2016

Slavnostní otevření Pivního šenku a Podorlické pivní stezky

Poslední dubnovou neděli se Rychnováci a příznivci našeho pivovaru sešli na slavnostním zahájení další sezony Pivního šenku a otevření  Podorlické pivní stezky. Počasí nám přálo, pivo teklo proudem a všichni se skvěle bavili. Celá akce začala ve 14:00 a protáhla se až do pozdních odpoledních hodin.

image

Na úvod promluvil v Pivním šenku majitel pivovaru Jan Mikš a zahrála kapela. Více než dvě stě hostů si vychutnávalo rychnovské pivo, které v šenku teče do píp přímo z tanků, a výtečné ovocné pálenky a mošty. Poté se všichni zúčastnění vydali v dobré náladě na První podorlickou pivní stezku. Ta byla otevřela v roce 2013 a těší se velké oblibě nejen mezi místními, ale během tří let se stala i oblíbenou atrakcí turistů z celé České republiky.

První Podorlická pivní stezka je uzpůsobena tak, aby si na své přišli jak dospělí, tak děti. Po cestě je řada odpočívadel a informačních tabulí a šťastlivci mohou během procházky zahlédnout  v Ivanském jezeře vodníka Kristiánka, nebo poustevníka Ivana na Ivanské skále.  Nikde jinde nepotkáte tak velká mraveniště, jako právě v lesoparku Včelný, prohlédnout si můžete úly pro včely poustevnice a obdivovat soutok řeky Kněžny s Javornickým potokem. Okolí pivní stezky je také ideálním místem pro rybaření či houbaření. Na trase dlouhé dva a půl kilometru na vás čeká opravdu bohatá nabídka zajímavostí, přírodních krás a tajemstvím opředených míst.

Na konci procházky na všechny přeživší čekalo lahodné občerstvení v Hotelu Studánka v podobě tradičích jitrnic, guláše či buchet. Jsme moc rádi, že jste spolu s naším pivovarem zahájili sezonu Pivního šenku a věříme, že jste se v něm letos nepotkali naposled.

image

17. 2. 2016

Rychnovský pivovar získat ocenění Stříbrná koruna

image

V rámci potravinářského veletrhu Salima v Brně  proběhlo i předání pivních korun vítězům degustační soutěže časopisu Pivo, Bier & Ale. Soutěže se zúčastnilo minipivovary z celé České republiky. Porota  složená z profesionálů, zástupců médií a prodejců piva vybrala třicet tři nejlepších a náš rychnovský pivovar se umístil na druhém místě a odnesl si Stříbrnou korunu za rok 2016.  Jsme velice potěšeni, že jsme v konkurenci více než tří set minipivovarů, které u nás v současnosti fungují, uspěli na tak skvělém místě.

"O výsledcích rozhodly tři degustační komise složené z degustátorů, zástupců médií a prodejců piva," řekl Borowiec. "Evropské časopisy nedělají takovéto nezávislé hodnocení. Většinou vyhlašují ceny svazy, výrobci a podobně," dodal prezident Českomoravského svazu minipivovarů Jan Šurán. Podle Borowiece jsou pivovary oceněné českými a moravskými pivními korunami elitou mezi takzvanými craft, tedy řemeslnými pivovary.

Reportáž z veletrhu spolu s výsledky přinesl Deník zde.

15. 10. 2015

11 Kaštan získal ocenění Česká chuťovka

image

Značku Dobrý potravinářský výrobek Česká chuťovka uděluje komise nezávislých odborníků. Garantem soutěže je Výzkumný ústav potravinářský. Soutěž si klade za cíl především pomoci spotřebitelům objevit chutné české potraviny. Výrobcům naopak pomáhá proniknout s výrobky, které splňují vysoké chuťové parametry, do povědomí spotřebitelů. Umožňuje dát o sobě vědět i malým a středním výrobcům, kteří jinak nemohou konkurovat velkovýrobcům v nákladech na reklamu. Jsme velice potěšeni, že náš 11°Kaštan získal ocenění v kategorii Piv.